Uzdatnianie wody to konieczność

Woda, wchłaniając niepożądane składniki, staje się niezdatna do picia. Niestety, ze względu na wysokie koszty transportu, wodę najczęściej uzdatnia się w pobliżu miejsca poboru. Jej jakość często pozostawia wiele do życzenia.

Uzdatnianie wody przez wodociągi

Woda uzdatniana na skalę przemysłową, która płynie z naszych kranów, musi odpowiadać jedynie podstawowym normom czystości i jakości.

Jakość wody wodociągowej nie zawsze jest optymalna

  • w celu usunięcia bakterii chorobotwórczych woda najczęściej jest chlorowana, co powoduje nieprzyjemny smak i zapach
  • woda wodociągowa jest często twarda, co wpływa niekorzystnie na instalacje i powoduje straty cennej energii
  • mimo spełnionych norm, w wodzie wodociągowej nadal mogą pozostawać substancje, które pogarszają jej jakość

Woda w butelce?

Zdając sobie sprawę z niskiej jakości wody wodociągowej, często kupujemy do picia wodę w butelkach. Jednak jej produkcja i transport pochłaniają ogromne ilości energii, co przekłada się na wysoką cenę wody butelkowanej. Dźwiganie wody ze sklepu nie należy do lekkich zadań, a generowane plastikowe odpady niekorzystnie obciążają środowisko naturalne.

Woda z własnego ujęcia?

Biorąc pod uwagę rosnące koszty wody wodociągowej, coraz częściej decydujemy się na własną studnię. Jednak na ogół woda z własnego ujęcia nie spełnia norm wody pitnej i trzeba ją najpierw uzdatnić.

Idealne rozwiązanie: uzdatnianie wody w domu w miarę Twoich potrzeb.

Oferujemy urządzenia indywidualnie dopasowane do jakości wody w Twoim domu. Nasi specjaliści pomogą zdiagnozować występujące w niej problemy, odpowiednio dobiorą urządzenie oraz je zainstalują.