Od 2011 roku wspieramy karierę Poznańskiego kierowcy wyścigowego Jakuba Sudoła. Jakub zanim zasiadł za kierownicą samochodu wyścigowego z powodzeniem brał udział w wyścigach motocyklowych. Na motocyklu zdobył wiele tytułów pucharu polski oraz wygrał dwa razy puchar markowy organizowany przez Honda Poland. Niestety poważny wypadek przekreślił szanse na dalszy rozwój motocyklowej kariery 19-nastoletniego wówczas Kuby. Jako, że chęć rywalizacji pozostała, Jakub przesiadł się z 2 kołek na 4 i planował start w Wyścigowym Pucharze Polski. Koszty jakie się ponosi przy okazji startów w jakiejkolwiek dyscyplinie sportów motorowych są bardzo wysokie więc potrzebna była firma, która wspomoże zarówno finansowo jak i logistycznie starty w Pucharze Polski. Uznaliśmy że jest to dobra okazja do promocji i reklamy naszej firmy SoftWater w związku z czym rozpoczęliśmy współprace z Jakubem Sudołem.

Jak się okazało decyzja sponsoringu Kuby okazała się trafiona. Nasz kierowca wygrał każdy wyścig w jakim startował, deklasując jednocześnie swoich rywali. Podsumowując sezon Jakub zdobył Puchar Polski w wyścigach samochodowych w klasie do 1600ccm w 2011 roku. Jak sam zaznacza było by to w zasadzie niemożliwe bez pomocy firmy SoftWater.

Sezon 2012

W związku z sukcesem z 2011 roku perspektywy na rok 2012 były bardzo obiecujące. Podjęliśmy decyzje by spróbować swoich sił w pucharze markowym KIA LOTOS RACE. Niestety, pech jaki prześladował Kubę w całym sezonie nie pozwolił na ostateczny sukces. W jednym z wyścigów dachował, z kolei w innym wyścigu w wyniku wypadku doszło do skrzywienia wahacza co uniemożliwiło dalszą jazdę. Wszystkie te sytuacje przyczyniły się do mizernego wyniku w klasyfikacji generalnej. Jednak zdarzały się także sukcesy. Np. zwycięstwo na torze Slovakiaring na Słowacji oraz wiele miejsc w pierwszej piątce na mecie. Dla firmy SoftWater sezon można podsumować bardzo dobrze. Nasze firmowe auta zwiedziły pokaźną część Europy, odwiedzając takie kraje jak Niemcy, Słowacja, Czechy czy Austria. Poza tym widowiskowy styl jazdy Jakuba przykuwał wzrok wielu widzów którzy bez wątpienia kojarzą logo naszej firmy.

Sezon 2013

W roku 2013 zrezygnowaliśmy z startów w pucharze Kia na rzecz powrotu do Wyścigowego Puchar Polski. Tym razem jednak postanowiliśmy zbudować samochód nietuzinkowy. Wybór padł na Honde S2000. Był to pierwszy taki wyścigowy samochód w Polsce więc zadanie nie było łatwe. Początki były trudne ale po pewnym czasie Kuba dogadał się z nowym samochodem i pojawiły się pierwsze sukcesy. Niestety w wyniku problemów z dopuszczeniem auta do startów opuściliśmy dwie pierwsze rundy. Mimo że wszystkie pozostałe wyścigi Jakub wygrał to generalnie zajął 2 miejsce w klasie 2000cc OPEN. Sezon można jednak uznać za w pełni udany bowiem Kuba pokazał po raz kolejny, że autem które uznawało się za wolne można wygrywać z takimi uznanymi konstrukcjami jak BMW M3. Czas okrążenia na Torze Poznań jaki uzyskał (1:44.4) jest to obecnie rekord dla produkcyjnego samochodu o pojemności silnika do 2000cc. Wynik ten jest tym bardziej godny podziwu ponieważ Honda którą startował była pod względem mechanicznym w 100% seryjna.